• Linux dla małych i średnich przedsiębiorstw
  • Open Source
  • Redukcja kosztów IT
  • Zdalna administracja IT
Język Polski Deutsch English

Monitoring systemów IT i stała opieka administracyjna polega na utrzymywaniu infrastruktury informatycznej w pełnej gotowości i bezawaryjnej pracy. Gwarantuje to pełną dostępność do usług i minimalizacje ryzyka związanego z paraliżem przedsiębiorstwa. Dzięki temu możliwa jest próba wychwycenia nieprawidłowości przed ich wystąpieniem.

Są one indywidualnie konfigurowane pod kątem usług nad którymi ma występować monitoring.


monitoring it

Wdrożenia systemu monitoringu infrastruktury IT - Nagios

Nagios jest to jedno z popularniejszych zaawansowanych systemów oferujących monitorowanie środowiska sieciowego IT w czasie rzeczywistym. Przy pomocy różnych protokołów powiadamia administratorów o wykrytych nieprawidłowościach w działaniu usług.
Jest to rozbudowana aplikacja umożliwiająca monitorowanie praktycznie dowolnych parametrów systemów, usług bądź elementów sprzętowych. Dodatkową zaletą jest duża liczba tzw. "wtyczek", dzięki którym można monitorować różnego typu usługi. Jeśli jednak brakuje dla naszego środowiska odpowiedniego gotowego rozwiązania można podłączyć własne - dedykowane do naszego środowiska pracy.

Nagios, w celu nadzorowania stanów poszczególnych procesów monitorowania oferuje m.in. interfejs www. Duża funkcjonalność pozawala swobodnie definiować sposoby prezentacji wyników jak i umożliwia modyfikację parametrów monitorowania.

               monitoring it         monitoring it
monitoring it

Powyżej zaprezentowana została tylko część możliwości jakie możemy Państwu zaoferować. Każde zlecenie cechuje odrębność wymagań dlatego traktujemy je indywidualnie. W związku z wyżej wymienionymi przesłankami najlepiej jest skontaktować się z nami w celu zweryfikowania Państwa potrzeb i przygotowania najlepszego rozwiązania.